8 Eylül 2008 Pazartesi

Kızıma Ağız MendilleriBursa kumaş pazarından 1 metre kadar mermerşahi kumaş almıştım. Haftasonu 25*50 cm lik 8 parçaya kestim. Her bir parçayı çift kat yaparak kenarlarına sık surfile çektim. Yarısının kenarını pembe yarısını da krem rengi iplik ile yaptım. Kızım doğunca kullanmak için 8 adet kullanışlı mendilimiz oldu.

2 Eylül 2008 Salı

Balkon koltuklarımıza yeni kılıfYine evimizi güzelleştirme projelerinden birini daha tamamladık. Bu sefer gerçekten çok zorlandık, çünkü koltuğun döşemesini tamamen değiştirdik. Neyse ki eşim çok yardımcı oldu, ya da ben mi ona yardımcı oldum desem :)

Eski halini aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Bauhaus'dan almıştık koltuklarımızı ama eve getirince ne rahatlığı ne de rengi hoşumuza gitti. Oturduktan bir süre sonra rahatsız olmaya başlıyordunuz. Bu yüzden alt kısmı sünger, arka kısmı ise boncuk elyaf yapmaya karar verdik. Şimdi gerçekten çok rahat.

Fakat şimdi de acaba alt kısmını mavi yapmasa mıydık diye düşünmeye başladım, çok baygın oldu :). Neyse artık kılıf dikmeyi öğrendik. Önümüzdeki seneye başka bir renk deneriz, tabi fırsatım olursa.. Bu arada koltuklarımıza ikişer adet de şirin minderlerden yaptık. Şimdi çok daha kullanışlı oldu.